top of page
szos.jpg

To już 3. edycja projektu Szerokie Ocieplenie Sąsiedzkie!

W ramach tegorocznego projektu odbędą się różne warsztaty oraz spacery tematyczne, skierowane do różnych grup wiekowych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń!


 

14 i 28 marca (soboty), godz. 11.00-12.30 - Warsztaty Jogi Śmiechu

Każdemu przyda się lepszy nastrój i podwyższenie stanu endorfin! Będzie ku temu okazja na warsztatach z jogi śmiechu. Idea wspólnego śmiechu narodziła się w 1995 roku w Indiach. Dziś cały świat korzysta z dobrodziejstw tzw. Jogi Śmiechu (Hasyayoga) jako nauki patrzenia na świat z optymizmem i dzielenia się radością z innymi. 

Joga śmiechu polega na  grupowym, wspólnym generowaniu śmiechu w celu:

- rozładowania stresów (pobudzając produkcję endorfin)

- poprawy nastroju i kondycji (minuta śmiechu to ponoć 12 kcal mniej!)

- pobudzenia układu odpornościowego (wpływając pozytywnie na produkcję limfocytów T).

 

Na zajęciach razem z grupą spróbujemy stworzyć atmosferę dziecięcej i nieskrępowanej zabawy. Od ćwiczeń oddechowych, uwalniających nasz głos po zabawy z zakresu improwizacji teatralnej i tanecznej, a kończąc na ćwiczeniach relaksacyjnych opartych na wizualizacjach. Porozmawiamy też chwilę o tym, jak wprowadzić do życia więcej śmiechu i radości! 

 

Warto mieć ze  sobą: butelkę wody, skarpetki na zmianę i otwartość na zmianę swojego nastroju. 
Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują zapisy w Bibliotece na Poziomie (stacjonarnie lub telefonicznie -  81 511 10 76).

Prowadzący:

Dawid Reja - animator, trener, inicjator projektów społecznych i biznesowych. Specjalista od ożywiania zespołów, wydarzeń i planów na przyszłość. Twórca usług-gier szkoleniowych oraz scenariuszy gier integracyjnych. Absolwent Wydział  Pedagogiki i Psychologii Uniwersytet   Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku: Animacja Kultury. Wieloletni wolontariusz Fundacja   Sempre a Frente, PROJEKTOR - wolontariat studencki oraz Fundacja Teatrikon.


 

  • YouTube

21 marca (sobota), godz. 11.00-12.30 - Rodzinne warsztaty: Emocje mają ogromną moc

Rodzinne spotkanie, podczas którego chcemy nauczyć się rozpoznawać i wyrażać emocje tak, aby wzbogacały życie.
Spotkanie oprócz rozmowy będzie wykorzystywało elementy bajki (bajkoterapia), piosenek i tańca oraz rysowania. Wszystkie aktywności dopasowane są do wieku dzieci i dają im możliwość wszechstronnego rozwoju.