top of page

ZREFLEKSUJ SIĘ – zajęcia biegowe online

ZREFLEKSUJ SIĘ – zajęcia biegowe online

Bieganie: Co wato wiedzieć?


Nasza ekspertka odpowiada na wasze pytania dotyczące biegania. Wszystko co warto wiedzieć znajdziecie w tym materiale.
1. Jak trenować żeby biegać szybciej i utrzymać tempo na długim dystansie
2. Kiedyś dawno dawno temu się biegało. Później się kolano porwało i niestety kilogramów się przybrało. Co zrobić teraz żeby wrócić do formy sprzed nieco ponad roku i na co tym razem uważać?
3. Jakie obuwie na jaką nawierzchnie wybrać by zminimalizować ryzyko urazu? Jak dobierać buty w zależności od nawierzchni terenu czy stopnia zaawansowania ?
4. Czy po 5 tygodniach intensywnego biegania mogę co drugi dzień jeździć rowerem 30-40 km, a co drugi biegać 10-15 km, czy jest to za wcześnie?
5. Jakie badania powinnam zrobić, aby sprawdzić po 5 tygodniach intensywnych treningów, jakie zmiany zaszły w moim organizmie?
6. Jak w ogóle zacząć biegać?
7. Czy nastawiać się na dystans podczas treningu czy czas jego trwania?
8. Czy są jakieś ćwiczenia pomagające przygotować się do biegania np. oddechowe?
9. Jak zacząć szybciej biegać? na razie biegam 1km w 7 min chce szybciej
10. Biegam 3,4 x w tygodniu powoli i dystanse raczej krótkie 7-10 km. Wyłącznie las, pole. Co jakiś czas pojawiają się u mnie w okolicy achillesa bóle przeciążeniowe. Potem mijają i wracają za jakiś czas ( co kilka miesięcy) . Co robię źle ?


FILM


Bieganie: przygotowanie do wznowienia treningów


Chcesz wznowić treningi biegowe, wrócić do formy po przerwie lub zacząć biegać? Przed bieganiem warto przygotować swoje ciało do wysiłku fizycznego. Pomocne będą ćwiczenia wzmacniające ciało, dzięki którym będziesz lepiej trenować i szybciej biegać. To rozgrzewka, ćwiczenia w dwóch seriach i rozciąganie. które aktywizują mięśnie głębokie.


FILM


Bieganie: Rozgrzewka


Do biegania trzeba się przygotować. Podstawą tej części jest rozgrzewka, by nie zrobić sobie krzywdy i kontuzji. Tosia przygotowała dla Was ćwiczenia rozgrzewkowe, ale także dużo wiedzy. Pamiętajcie, że prawidłowy trening to rozgrzewka, część główka - bieganie i rozciąganie.


FILM


Występują: Tosia Biała

Materiały realizowane w ramach projektu „Zrefleksuj się” organizowanego przez Fundacja Inside Out, dzięki wsparciu Fundacja ORLEN w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.

bottom of page