top of page

Złota rybka w szambie.
Jak pokonać uzależnienie od smartfona i Internetu
Recenzja książki z Wydawnictwa Jaguar

Złota rybka w szambie.
Jak pokonać uzależnienie od smartfona i Internetu
Recenzja książki z Wydawnictwa Jaguar

,,Złota rybka w szambie. Jak pokonać uzależnienie od smartfona i Internetu’’ Krzysztof Piersa


Książka,  którą powinien przeczytać każdy z nas, ponieważ obecnie ciężko znaleźć  kogoś, kto nie korzysta z telefonu, Internetu i komputera. Bez  elektroniki wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania,  lecz także nie zdajemy sobie sprawy jakie zagrożenia możemy tam znaleźć
i jak się przed tym uchronić. Niestety, często nie potrafimy rozmawiać z  dziećmi i młodzieżą o tym, jakie treści znajdują się w sieci, która  owszem, daje nam mnóstwo możliwości, lecz także może doprowadzić do  zachowań patologicznych czy uzależnienia. Krzysztof Piersa przybliża  zagadnienia, wskazuje na pozytywne i negatywne aspekty korzystania z  elektroniki oraz objawy i skutki uzależnienia, zagrożenia w Internecie.


Autor  ,,Złotej rybki w szambie…’’ ma wieloletnie doświadczenie jako terapeuta  uzależnień oraz jest specjalistą uzależnień od nowoczesnych technologii  i cyberzagrożeń, dlatego wartością książki są konkretne dane oraz  przykłady. W publikacji znajduje się FAQ, czyli miejsce z odpowiedziami  na najczęściej zadawane pytania oraz słownik pojęć internetowych, który  pomoże w poruszaniu się po wirtualnym świecie.


Po  przeczytaniu tej książki warto przez chwilę zastanowić się i  zaobserwować samego siebie i swoją relację z smartfonem. Ile czasu  zajmuje nam przejrzenie najważniejszych aktualności? Czy potrafimy  skończyć używanie aplikacji po sprawdzeniu tego, co chcieliśmy? Czy nie  mamy problemu z odłożeniem telefonu na bok i nie zaglądaniu do niego  przez godzinę?


Autorka recenzji: Dominika Knap


W ramach współpracy z Wydawnictwem Jaguar czytamy premierowe  książki, by potem dzielić się z Wami swoimi przemyśleniami z lektury.  Nowe recenzje będą się pojawiać na naszej stronie internetowej.


bottom of page