top of page

Pozytywny weekend
Uśmiechnij się z Inside Out
Inspirujące warsztaty

Pozytywny weekend
Uśmiechnij się z Inside Out
Inspirujące warsztaty

Pozytywny  weekend (12-14 kwietnia) to spotkania warsztatowe, które podniosą  poziom endorfin w twoim ciele! Zaczyna się wiosna – czas zmian,  porządków w szafie i mnóstwa powodów do radości. Ty uśmiechnij się z  Inside Out i wybierz warsztat dla siebie!
Zabierz ze sobą drugą połówkę lub przyjaciela albo zrób coś dla siebie!


Aby się dużo pośmiać, a przy tym zrelaksować – polecamy jogę śmiechu.
By obudzić swoją spontaniczność – przyjdź na impro.
Pląsać, spalić kalorie i pobawić się niepozornym kółkiem możesz na warsztatach z hula hoop.
Specjalnie dla kobiet przygotowaliśmy 6 godzinny warsztat z samoobrony - przeciwdziałania przemocy seksualnej.
Jeśli chcesz rozgrzać swój mózg i poćwiczyć refleks zapisz się na warsztaty z żonglowania.


Szczegółowy harmonogram:


PIĄTEK (12 kwietnia) 18. 30 – 20.00 Improwizacja teatralna

Warsztaty   z wykorzystaniem technik improwizacji teatralnej są doskonałym   narzędziem do obudzenia Twoje potencjału! Podczas praktycznych   ćwiczeń rozwijana jest kreatywność, szybkość reagowania na bodźce   zewnętrzne, wspieranie zmiany, skuteczna komunikacja, a przede  wszystkim  spontaniczność. Dowiesz się też jak pokonywać bariery przed   wystąpieniami publicznymi, reagować w sytuacjach stresowych, nie   poddawać się w dążeniu do celu. Wszystkie ćwiczenia dzięki swojej   prostej formie są zaskakująco efektywne, a bezpośredni przekaz i   przyjazna atmosfera sprzyjają emocjonującej zabawie.


Prowadzący: Adam Organista – aktor  teatralny i filmowy, założyciel Teatru  Lula, członek Fundacji Inside  Out, konferansjer, instruktor improwizacji  teatralnej i aktorskiej  specjalizujący się od ponad 10 lat w  kanadyjskiej metodzie improwizacji  stworzonej przez Keitha Johnstona.  Kształcony przez trenerów z całego  świata, m.in. z Kanady, Danii, USA  (iO Chicago), Czech i Niemiec.  Członek Rady Programowej Polskiego  Instytutu Improwizacji Teatralnej.


SOBOTA (13 kwietnia)

12.00- 13.30 Hula hoop

Hula   hoop, to nic innego, jak kółko. Samo w sobie nic nadzwyczajnego nie   prezentuje, ale kiedy wziąć je do ręki… Hulanie to wspaniała sztuka   manipulacji obiektem, sposób na zgubienie zbędnych kilogramów, czy   najzwyczajniej mówiąc - taniec. Podczas warsztatów nauczymy się   podstawowej techniki kręcenia na ciele, ale także parę efektownych, acz   łatwych trików. Nie trzeba posiadać własnych kółek, będą dostępne w   różnych rozmiarach. Wyjaśnimy, w jaki sposób wybrać odpowiednie dla   siebie


Prowadząca: Emilia Pieśkiewicz -  tancerka, performerka, nauczycielka hulania i  najbardziej medialna  polska hoopistka! Wystąpiła w “Pytanie na  śniadanie”, “My3”, można ją  było także usłyszeć w programie radia  Kampus. Finalistka konkursu etiud  nowocyrkowych CYRKULACJIE 2015.  Prowadzi liczne warsztaty w Polsce i  zagranicą, a także regularne  zajęcia w Warszawie. Jej hula-tutoriale  cieszą się niemałą popularnością  na YouTubie! Współorganizatorka  Warszawskiej Sceny Varieté. Swoją pasją  do hula hoop dzieli się również  na stronie www.hooping.pl.SOBOTA (13 kwietnia)

16.00-19.00 Obrona własnych granic - BRAK WOLNYCH MIEJSC

Trening   dla kobiet, które pragną rozwinąć w sobie umiejętność stawiania   własnych granic, nauczyć się efektywnych technik ich obrony. Podczas   warsztatu będziemy uczyć się, jak skutecznie mówić „nie”, asertywnie   wyrażać swoje potrzeby, niezadowolenie i sprzeciw w różnych sytuacjach   społecznych, w tym w relacji intymnej.


Nauczysz   się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, jak przeciwdziałać przemocy,   zwłaszcza przemocy seksualnej. Przedstawione będą techniki psychicznej   oraz fizycznej samoobrony, które łatwo przyswoisz dzięki ich   dostosowaniu do możliwości osób, które nie miały styczności ze sztukami   czy sportami walki.


Warsztat   powstał na podstawie projektu, realizowanego między innymi przez   Fundację Feminoteka -DRAW THE LINE/ WYZNACZ GRANICĘ. Skierowany był na   przeciwdziałanie przemocy seksualnej oraz molestowaniu. Partnerami w   realizacji projektu były organizacje pięciu państw Unii Europejskiej:   Austrii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Grecji i Bułgarii. Projekt miał   na celu wsparcie i wzmocnienie kobiet-migrantek przebywających na   terenie tych krajów.

UWAGA! Warsztat podzielony na dwie części (odbywa się w sobotę i w niedzielę).


NIEDZIELA (14 kwietnia)

12.00 – 13.30 Żonglerka – odpręż swój mózg - BRAK WOLNYCH MIEJSC Warsztaty  nastawione na dobrą zabawę i poznanie nowej formy relaksu.  Nauka  żonglowania piłeczkami czy chusteczkami nie słusznie kojarzy nam  się z  cyrkiem! Jest to pasja, sport ale też metoda wykorzystywana w   mnemotechnikach, a żonglują nawet w Google! Dzięki różnym ćwiczeniom   żonglerskim stymulujemy pracę obu półkul mózgowych, rozwijamy   wytrwałość, cierpliwość i determinację.


Prowadząca: Dominika Knap - pedagog cyrku od ponad 5 lat, studentka animacji  kultury, członkini  Fundacji insi de Out, edukatorka w Galerii Labirynt.  Doświadczona w  prowadzeniu grup stałych i warsztatach cyrkowych, m.in.  przy projektach  Dzielnicowe Laboratorium Kultury, czy Lato w Mieście.  Jej ulubione  dziedziny cyrkowe to żonglerka, akrobatyka grupowa i hula  hoop.


16.00 – 19.00 Obrona własnych granic - BRAK WOLNYCH MIEJSC UWAGA! Warsztat podzielony na dwie części (odbywa się w sobotę i w niedzielę).


NIEDZIELA (14 kwietnia)

19.00-20.30 Joga Śmiechu

Idea   wspólnego śmiechu narodziła się dopiero w 1995 roku w Indiach. Dziś   cały świat korzysta z dobrodziejstw tzw. Jogi Śmiechu (Hasyayoga) jako   nauki patrzenia na świat z optymizmem i dzielenia się radością z  innymi.  Polega ona na grupowym, wspólnym generowaniu śmiechu w celu: -  rozładowania stresów (pobudzając produkcję endorfin) - poprawy nastroju i  kondycji (minuta śmiechu to ponoć 12 kcal mniej!) - pobudzenia układu  odpornościowego (wpływając pozytywnie na produkcję limfocytów T)  Na  zajęciach razem z grupą spróbujemy stworzyć atmosferę dziecięcej i   nieskrępowanej zabawy. Od ćwiczeń oddechowych, uwalniających nasz głos   po zabawy z zakresu improwizacji teatralnej i tanecznej, a kończąc na   ćwiczeniach relaksacyjnych opartych na wizualizacjach. Porozmawiamy też   chwilę o tym, jak wprowadzić do życia więcej śmiechu i radości!  Warto  mieć ze sobą: butelkę wody, skarpetki na zmianę i otwartość na zmianę  swojego nastroju


Prowadzący: Dawid "Ryba" Reja - animator, trener, inicjator projektów  społecznych i biznesowych.  Specjalista od ożywiania zespołów, wydarzeń i  planów na przyszłość.  Twórca usług/gier szkoleniowych oraz scenariuszy  gier integracyjnych.  Absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS na  kierunku: Animacja  Kultury. Wieloletni wolontariusz Fundacji Sempre a  Frente, Programu  PROJEKTOR oraz Fundacji TEAM Teatrikon.


Koszt udziału w warsztatach to 20 zł (wyjątkiem jest warsztat z samoobrony – koszt 60 zł).  Dochód z warsztatów zostanie przeznaczony na działalność statutową  Fundacji Inside Out.  Warsztaty  w ramach wydarzenia odbędą się w Biurze  Podróży Avitur, ul. Prezydenta  Gabriela Narutowicza 22. Warsztat z  hula hoop odbędzie się w Strefie Gym  & Fitness, ul. Tomasza Zana 19  (E. Leclerc).

bottom of page