top of page

Opinia mieszkańców Sławina i Sławinka na temat dzielnicowej oferty kulturalnej
Wyniki badań oferty kulturalnej w dzielnicach Sławin i Sławinek w Lublinie

Opinia mieszkańców Sławina i Sławinka na temat dzielnicowej oferty kulturalnej 
Wyniki badań oferty kulturalnej w dzielnicach Sławin i Sławinek w Lublinie

Fundacja Inside Out znaczną część swoich działań organizuje w dzielnicach Lublina, w których odbywa się niewiele wydarzeń i inicjatyw. Kilka projektów (Zrefleksuj się, część wydarzeń z Domu Zmysłów czy Lato i Zima w Mieście) zostało zrealizowanych w dzielnicy Sławin w Lublinie przy współpracy z Filią nr 38 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
W ramach realizowanych działań w 2020 r. przeprowadzono wśród mieszkańców ankietę badającą satysfakcję i potrzeby dotyczące oferty kulturalnej w dzielnicy.


Sławin i Sławinek to północno-zachodnie dzielnice Lublina. Sławin wyznaczony jest granicą al. Solidarności i Czechówki, ul. Poligonową oraz od zachodu i północy granicami miasta. Według danych z 2018 r. teren ten zamieszkuje 12 tys. osób. Terytorium dzielnicy Sławinek jest mniejsze niż Sławina, zamieszkuje je ponad 7 tys. osób. Granice tej dzielnicy wyznaczone są także przez rzekę Czechówkę i al. Solidarności oraz al. Sikorskiego, al. Kraśnicką i ul. Nałęczowską. Dzielnice te charakteryzuje wolnostojąca i niska zabudowa oraz brak rozbudowanej infrastruktury. Na terenie dzielnicy Sławin funkcjonuje Filia nr 38 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Relaksowa 25), Muzeum Wsi Lubelskiej – Skansen oraz Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie (który znajduje się również na terenie dzielnicy Sławinek).


Więcej

bottom of page