top of page

Efektywne notatki - warsztaty dla dzieci i młodzieży
Z nami nauczysz się dobrze notować!

Efektywne notatki - warsztaty dla dzieci i młodzieży
Z nami nauczysz się dobrze notować!

Efektywne notatki - warsztaty dla dzieci i młodzieży

Jesteśmy  pewni, że dowiecie się jak przyspieszyć proces uczenia się i będzie Wam  to sprawiało więcej radości. Warsztaty pokazują jak dzięki wizualnym  notatkom umilić, ulepszyć i usprawnić proces uczenia.

Podstawą do tego, aby wprowadzić do notatek rysunek jest Koncepcja  Podwójnego Kodowania Alana Paivio, która mówi o przyswajaniu tekstu na  dwóch różnych poziomach – werbalnym i wizualnym, dzięki czemu wzmacniany  jest przekaz informacyjny, co ułatwia zrozumienie oraz zapamiętanie.
Myśląc o zegarku w naszej głowie nie pojawiają się przecież ułożone w  pewien ciąg znaki, lecz jako pierwszy pojawia się dość wyraźny obraz  przedmiotu, jaki utożsamiamy z zegarkiem. Dlaczego zatem skoro i tak  myślimy wizualnie nie wykorzystujemy tego podczas uczenia się nowych  informacji? Prawdopodobnie dlatego, że nikt nie pokazał nam jak się do  tego zabrać.

Właśnie dlatego podczas warsztatów udowadniamy, że obraz faktycznie jest  wart więcej niż tysiąc słów, że każdy potrafi rysować, oraz że każdy  jest w stanie uczyć się efektywnie, niezależnie od wieku. Uczestnicy  nauczą się jak odpowiednio planować notatkę, jaką czcionkę dobrać, jak  wprowadzić do notatek kolor czy rysować ludzi. A co najważniejsze  zbudują swój własny bank ikon, dzięki któremu zapamiętywanie listy  zakupów, planowanie tygodnia i oczywiście uczenie się będzie dużo  łatwiejsze.


Prowadząca: Łucja Mazurek - studentka  Kognitywistyki oraz Psychologii. Od trzech lat w nauce  wykorzystuje  metodę myślenia wizualnego, tworząc tak zwane sketchnotki.  Dzięki  prostym zabiegom jakie zastosowała podczas uczenia się, jej czas   spędzony nad książkami o wiele się skrócił. Co najważniejsze wyniki  były  zadowalające i długotrwałe. Praktyczna wiedza jaką zdobyła, a  przede  wszystkim efekty mojej pracy sprawiły, że zapragnęła dzielić się  tą  wiedzą z innymi.  Warsztat skierowany jest do dzieci i młodzieży od  10 roku życia.


WSTĘP WOLNY Obowiązują zapisy w Bibliotekach.


Jeśli chcesz byśmy zorganizowali takie warsztaty na twojej dzielnicy lub   wziął byś udział w tych warsztatach, ale dla innej grupy wiekowej DAJ NAM ZNAĆ.


Harmonogram warsztatów:

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 40 w Lublinie (Biblioteka na Poziomie), ul. Sławin 20 18 i 25 października (piątki), godz. 16.30-18.00


Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 38 w Lublinie, ul. Relaksowa 25 (wjazd od ul. Poligonowej) 28 października, 4 listopada (poniedziałki), godz. 16.30-18.00


Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 35 w Lublinie, ul. Bursztynowa 20 15 i 22 listopada (piątki), godz. 16.30-18.00

bottom of page