Efektywne notatki - warsztaty dla dzieci i młodzieży
Z nami nauczysz się dobrze notować!

Efektywne notatki - warsztaty dla dzieci i młodzieży
Jesteśmy pewni, że dowiecie się jak przyspieszyć proces uczenia się i będzie Wam to sprawiało więcej radości. Warsztaty pokazują jak dzięki wizualnym notatkom umilić, ulepszyć i usprawnić proces uczenia.
Podstawą do tego, aby wprowadzić do notatek rysunek jest Koncepcja Podwójnego Kodowania Alana Paivio, która mówi o przyswajaniu tekstu na dwóch różnych poziomach – werbalnym i wizualnym, dzięki czemu wzmacniany jest przekaz informacyjny, co ułatwia zrozumienie oraz zapamiętanie.
Myśląc o zegarku w naszej głowie nie pojawiają się przecież ułożone w pewien ciąg znaki, lecz jako pierwszy pojawia się dość wyraźny obraz przedmiotu, jaki utożsamiamy z zegarkiem. Dlaczego zatem skoro i tak myślimy wizualnie nie wykorzystujemy tego podczas uczenia się nowych informacji? Prawdopodobnie dlatego, że nikt nie pokazał nam jak się do tego zabrać.
Właśnie dlatego podczas warsztatów udowadniamy, że obraz faktycznie jest wart więcej niż tysiąc słów, że każdy potrafi rysować, oraz że każdy jest w stanie uczyć się efektywnie, niezależnie od wieku. Uczestnicy nauczą się jak odpowiednio planować notatkę, jaką czcionkę dobrać, jak wprowadzić do notatek kolor czy rysować ludzi. A co najważniejsze zbudują swój własny bank ikon, dzięki któremu zapamiętywanie listy zakupów, planowanie tygodnia i oczywiście uczenie się będzie dużo łatwiejsze.
Prowadząca: Łucja Mazurek - studentka Kognitywistyki oraz Psychologii. Od trzech lat w nauce wykorzystuje metodę myślenia wizualnego, tworząc tak zwane sketchnotki. Dzięki prostym zabiegom jakie zastosowała podczas uczenia się, jej czas spędzony nad książkami o wiele się skrócił. Co najważniejsze wyniki były zadowalające i długotrwałe. Praktyczna wiedza jaką zdobyła, a przede wszystkim efekty mojej pracy sprawiły, że zapragnęła dzielić się tą wiedzą z innymi. Warsztat skierowany jest do dzieci i młodzieży od 10 roku życia.
WSTĘP WOLNY Obowiązują zapisy w Bibliotekach.
Jeśli chcesz byśmy zorganizowali takie warsztaty na twojej dzielnicy lub wziął byś udział w tych warsztatach, ale dla innej grupy wiekowej DAJ NAM ZNAĆ.
Harmonogram warsztatów:
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 40 w Lublinie (Biblioteka na Poziomie), ul. Sławin 20 18 i 25 października (piątki), godz. 16.30-18.00
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 38 w Lublinie, ul. Relaksowa 25 (wjazd od ul. Poligonowej) 28 października, 4 listopada (poniedziałki), godz. 16.30-18.00
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 35 w Lublinie, ul. Bursztynowa 20 15 i 22 listopada (piątki), godz. 16.30-18.00