top of page

Dom zmysłów – filmy

Dom zmysłów – filmy

W ramach projektu DOM ZMYSŁÓW oprócz szeregu wydarzeń powstały także filmy. Produkcje te przedstawiają dwie kobiety zaangażowane w budowanie Domu Zmysłów, o których uważaliśmy, że powinno dowiedzieć się więcej osób. Zachęcamy do obejrzenia!


Cicha pasja do tatuowania / Wioletta Stępniak / PJM, napisy

Wioletta możecie już kojarzyć z relacji z znakami migowymi lub z filmów z tłumaczeniami. To lektorka Polskiego Języka Migowego i tatuatorka! W Polsce jest tylko dwóch G/głuchych tatuatorów. W filmie dowiecie się więcej o Wioli i jej pasji.
Materiał w Polskim Języku Migowym z napisami.


Obejrzyj film


Sztuka dla osób niewidomych i słabowidzących/ Agata Sztorc / napisy

Przedstawianie sztuki współczesnej niewidomym i słabowidzącym jest możliwe. W wielu instytucjach działają koordynatorzy dostępności, jedną z takich osób jest Agata Sztorc. Agata jest pracowniczką Galerii Labirynt w Lublinie, członkinią Stowarzyszenie "Otwieracz" i fantastyczną osobą, która swoim entuzjazmem i działaniami edukacyjnymi udowadnia, że sztuka jest dla wszystkich.


Obejrzyj film


Produkcja wideo: Miłosz Karski / MTK videos
Koordynacja projektu: Dominika Knap
Tłumaczenie z PJM na język polski: Ewelina Lachowska

Film w ramach projektu Dom Zmysłów realizowanego dzięki wsparciu Miasto Lublin, w ramach projektu Dzielnice Kultury oraz darczyńców akcji crowdfundingowej na zrzutka.pl

bottom of page