top of page

„Twoje wspaniałe życie”
Recenzja książki Pemy Chödrön

„Twoje wspaniałe życie”
Recenzja książki Pemy Chödrön

Recenzja książki Pemy Chödrön „Twoje wspaniałe życie”


Książka Pemy Chödrön „Twoje wspaniałe życie” to swoisty poradnik - przewodnik motywacyjny po wybranych elementach buddyzmu. Autorka dzieli się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i wiedzą nabytą poprzez swoją drogę mniszki. Książka w zielonej okładce kusi, by po nią sięgnąć obietnicą zawartą w podtytule „Jak przyjąć to, czego nie chcemy otrzymać”. Tropem tego magicznego zdania autorka odkrywa przed nami dostępne dla każdego praktyki buddyjskie i prezentuje swój sposób patrzenia z perspektywy mniszki, utrzymując całość w motywacyjnym tonie. W świat buddyzmu zostajemy wprowadzeni pierwszymi słowami: „Naszym celem jest pełne przebudzenie serca i umysłu, nie tylko po to, żeby poczuć się lepiej, ale także po to, żeby nieść dobro, pocieszenie i mądrość innym żyjącym istotom” i to właśnie te słowa przyświecają innym prezentowanym w tej książce poradom. 


Jeśli poszukujecie treści prezentujących sztukę  porażki i poszukiwania szczęścia w godzeniu się z własnymi  najtrudniejszymi przywarami to właśnie w tej książce znajdziecie na  pewno wiele odpowiedzi, jak i wiele pytań pomocniczych, które zaangażują  Was we własny proces terapeutyczny. Niestety nigdzie nie znalazłam  informacji, że autorka opiera swoje dzieło o różne buddyjskie zasady, co  odczułam dopiero podczas lektury. Przygotujcie się więc na kilka  złotych buddyjskich rad i jeszcze parę dziwacznych, indyjskich nazw  praktyk religijnych. Za to pod koniec lektury czeka bardzo zmyślnie  skonstruowany krótki podręcznik, w którym zostały zwięźle i dokładnie  streszczone proste praktyki medytacyjne oraz terapeutyczne. Dzięki temu,  nawet po pewnym czasie,

z łatwością znajdziecie lekko zatarte w pamięci przepisy na Wasze wspaniałe życie.


Autorka recenzji: Wiktoria Witenberg


W ramach  współpracy z Wydawnictwem Zwierciadło czytamy książki, by potem dzielić  się z Wami swoimi przemyśleniami z lektury. Nowe recenzje będą się  pojawiać na naszej stronie internetowej.

bottom of page