top of page

,,Zabić Drozda’’ Harper Lee
Recenzja powieści graficznej z Wydawnictwa Jaguar

,,Zabić Drozda’’ Harper Lee
Recenzja powieści graficznej z Wydawnictwa Jaguar

,,Zabić Drozda’’- komiks czy powieść?


Przymusową  kwarantannę wiele osób wykorzystuje na nadrabianie filmów, spektakli  czy książek. My również wiele czytamy i polecamy również Wam nadrobić  książkowe zaległości. Ja, dzięki ostatniej powieści, przeniosłam się w  świat Ameryki lat 30. XX wieku.


,,Zabić  Drozda’’  to historia miasteczka Maycomb w Alabamie, opowiedziana z  perspektywy dziewczynki o imieniu Smyk. Pomimo beztroskiego dzieciństwa w  otoczeniu małego miasta, dzieje się naprawdę dużo. Dzięki perspektywie i  zdarzeniom, w których bierze udział, oraz które obserwuje główna  bohaterka, poznajemy problemy i realia Ameryki tamtych czasów. Podział  klasowy, plotki, rasizm, bieda to trudne tematy, które porusza ta  historia. W zdarzenia zamieszana jest Smyk, ale również jej brat i  ojciec. Jak wpływa to na losy bohaterki i czy historia ma dobre zakończenie, musicie przekonać się sami sięgając po tę pozycję.


Powieść  autorstwa Harper Lee została pierwotnie  wydana w latach 60., ale na  nowo zaadaptował i zilustrował ją Fred  Fordham. Dzięki nowemu wydaniu,  historia została przedstawiona jako  powieść graficzna. Nie każdy jest  fanem komiksów, jednak warto  spróbować takiej lektury. Ładna kreska i  pełne emocji ilustracje są  dobrym uzupełnieniem akcji prowadzonej  głownie poprzez dialogi. Sama  historia jest wciągająca, dzięki szybko  rozgrywającym się wydarzeniom  oraz uniwersalizmowi problemów, które  dotyczą bohaterów, ale są także  obecne w naszych czasach.


Autorka recenzji: Dominika Knap


W ramach współpracy z Wydawnictwem Jaguar czytamy premierowe  książki, by potem dzielić się z Wami swoimi  przemyśleniami z lektury.  Nowe recenzje będą się pojawiać na naszej  stronie internetowej.

bottom of page