top of page

,,Wyśpij się. Jak zdrowy sen może odmienić twoje życie’’
Recenzja książki Arianna Huffington

,,Wyśpij się. Jak zdrowy sen może odmienić twoje życie’’
Recenzja książki Arianna Huffington

Recenzja książki “ Wyśpij się. Jak zdrowy sen może odmienić twoje życie’’ Arianny Huffington


Książka Arianny Huffington porusza tematykę snu. Przybliżając historię swojego życia wypełnionego pracą i zmęczeniem, Huffington opowiada o chwili, która na zawsze zmieniła jej podejście do regeneracyjnej funkcji snu. Po wyciągniętej z życia lekcji, autorka rozpoczęła przygodę ze świadomym i pełnym uważności podejściem do snu, do którego stara się przekonać czytelnika w dalszej części książki.


Obecnie wciąż w niektórych środowiskach podtrzymywana jest idea pogardy dla snu. Osoby lubiące się wysypiać traktowane są jako leniwe i mało produktywne. Autorka, przywołując bardzo dużą ilość  badań naukowych, wskazuje jak błędne jest to przekonanie.


Sen powinien być ważnym elementem naszej codzienności. To podczas snu nasz organizm radzi sobie ze stresem, chorobami, złymi i dobrymi emocjami. Huffington opisuje sytuacje, w których niedobór snu był zagrożeniem dla życia i zdrowia, czym szokuje czytelnika, ale i skłania ku refleksji nad jego własnym podejściem do tej sfery życia.


Książka ta jest idealnym wprowadzeniem w tematykę zdrowego snu. Oprócz praktycznych porad, takich jak tabela z ilością snu w zależności od wieku, spis „zabójców snu”, ale także kwestionariusz jakości snu, w książce „Wyśpij się” znajdziemy bardzo dużą ilość statystyki badań naukowych, co jest zdecydowanie jej zaletą, ale momentami może stawać się męczące.


Autorka recenzji: Łucja Mazurek


W ramach współpracy z Wydawnictwem Czarna Owca czytamy książki, by potem dzielić się z Wami swoimi przemyśleniami z lektury. Nowe recenzje będą się pojawiać na naszej stronie internetowej.

bottom of page