top of page

,,Rewolucja w uczeniu’’ - recenzja książki Jeannette Vos oraz Gordon Dryden

,,Rewolucja w uczeniu’’ - recenzja książki Jeannette Vos oraz Gordon Dryden

Autorami książki "Rewolucja w uczeniu" są Jeannette Vos oraz Gordon Dryden. Jeannette Vos specjalizuje się w opracowywaniu najefektywniejszych metod szybkiego uczenia się. Od wielu lat zajmuje się popularyzacją najnowszych odkryć z tej dziedziny. Gordon Dryden jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Skupia się na zagadnieniach związanych z psychologią zapamiętywania i odbioru informacji. Głównym celem autorów było przedstawienie nadzwyczajnych zdolności ludzkiego mózgu oraz udowodninie, że nauka może być zabawą. Na podstawie różnych wyników badań i wielu dyscyplin naukowych stworzono nową teorię uczenia się oraz wizję uczącego się i doskonałego społeczeństwa.

Wyjątkowość książki polega na tym, że co druga strona jest "stroną planszową". To znaczy, że na każdej lewej stronie książki są przedstawione najistotniejsze informacje lub cytaty, dotyczące czytanego rozdziału. Strony z planszami pomagają zorientować się czytelnikowi, z którymi stronami ma się zapoznać dokładnie, a które tylko przejrzeć. Ciekawych informacji jest tak dużo, że każdy niezależnie od wieku znajdzie dla siebie coś interesującego, na przykład:
* jak nauczyć się całkiem poprawnie posługiwać językiem obcym w ciągu 4 do 8 tygodni?
* jak pomóc swoim dzieciom w ciągu 10 tygodni nadrobić zaległości w nauce sięgające 3 lat?
* jak przeczytać pobieżnie cztery książki dziennie i zapamiętać, co się przeczytało?
* jak zarabiać na tym, co naprawdę lubisz?
* jak nadal cieszyć się życiem po osiemdziesiątce lub dziewięćdziesiątce?

Rewolucja w uczeniu jest napisana w bardzo prosty i zrozumiały sposób. Oprócz tego śmiało mogę powiedzieć, że książka stała się moją nauczycielką, ponieważ podczas czytania zrozumiałam, na czym polegają moje mocne strony w nauce oraz jak je wykorzystać.


Autorka recenzji: Yana Shefler


W ramach współpracy Wydawnictwem Zysk i S-ka  czytamy książki, by potem dzielić się z Wami swoimi przemyśleniami z lektury. Nowe recenzje będą się pojawiać na naszej stronie internetowej, a rozdania książkowe na naszym instagramie.

bottom of page