top of page

"Przestań się oceniać" - recenzja
Przeczytaj recenzję książki Gabrielle Bernstein, "Przestań się oceniać", wyd. Kobiece

"Przestań się oceniać" - recenzja
Przeczytaj recenzję książki Gabrielle Bernstein, "Przestań się oceniać", wyd. Kobiece

Gabrielle Bernstein


„Przestań się oceniać. Jak pozbyć się nawyku osądzania i rozwinąć swój potencjał?"


Poradnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez Twoje wnętrze
i pozwoli uwolnić się od nawyku osądzania siebie i innych. Czytanie tej  książki jest pewnego rodzaju terapią, nie wystarczy jej przeczytać  strona za stroną, trzeba ją przepracować, przejść krok po kroku przez  wszystkie etapy, które ostatecznie mają nas doprowadzić do uwolnienia od  toksycznych emocji, zazdrości i poczucia winy. Podstawą do przejścia  tej drogi są różne techniki medytacyjne.


Książka  jest bardzo wartościową pozycją dla osób, które chcą zmienić coś w  swoim życiu, mają trudności z budowaniem dobrych relacji z innymi,  często nie radzą sobie ze swoimi emocjami i potrzebują odnalezienia  harmonii w swoim życiu. Również osoby chcące nauczyć się medytacji mogą w  niej odnaleźć kilka przykładowych technik, wytłumaczonych krok po  kroku. Autorka często porusza w swojej książce temat modlitwy i wiary,  jednak jest to pozycja tak naprawdę dla każdego, kto po prostu wierzy w  miłość.


Bez  podejmowania aktywności, do których zachęca autorka, książka  przestaje  pełnić swoją funkcję i staje się zwykłym informatorem, z  którego dowiemy  się, dlaczego nie warto osądzać innych, jaki ma to  wpływ na nasze samopoczucie oraz zapoznamy się z różnymi sposobami  medytacji.  Najprawdopodobniej nie to było zamysłem autorki, jednak  nawet samo  uświadomienie sobie zależności między tym, jak zachowujemy  się wobec  innych a tym,  jak się wewnętrznie czujemy, jest już pewną  wartością.


Zdecydowanie  warta polecenia książka,  szczególnie dla osób otwartych na nowe  doświadczenia lub poszukujących  czegoś więcej w swoim życiu.


Autorka recenzji: Małgorzata Węglińska

bottom of page